Jak należy odstawić benzodiazepiny?

Witam proszę o radę brałam diazepan 3 razy dziennie przez tydzień potem lek został zmieniony na oxazepam 3 razy dziennie po 10 mg przez tydzień drugi tydzień po 2 tab i 3 tydzień po jednej czy powinnam zredukować dawke bo chce już to odstawić a wydaje mi się że 10 mg to wysoka dawka przy odstawieniu

Uważam, że powinna Pani przestrzegać schematu, który zalecił lekarz prowadzący Pani leczenie. Zbyt szybka redukcja dawki może skutkować rozwinięciem zespołu abstynencyjnego, który stanowi zagrożenie dla zdrowia i życia pacjenta.