Jak należy postępować biorąc te leki na nadciśnienie?

Witam! Od 4 miesięcy zażywam tabletki na nadciśnienie rano Carzap 16mg a wieczorem Beto 25 ZK Moje pytanie dotyczy alkoholu, czy jak rano biorę tabletkę to popołudniu mogę sobie wypic czy lepiej nie brać rano tabletki jeśli planuje tego dnia wypić ? Beto wieczorem po wypiciu alkoholu rozumiem że lepiej odpuścic. I czy po większej ilości alkoholu na drugi dzień rano mogę wziąć Carzap ? MĘŻCZYZNA, 27 LAT

Zdecydowanie lepiej jest wypić z umiarem i wziąć leki, niż nie przyjąć ich wcale. Sugeruję przyjęcie BetoZK niezależnie od spożytego alkoholu, natomiast przed przyjęciem Carzap proszę zmierzyć ciśnienie.