Jak naturalnie przyspieszyć termin porodu?

W jaki sposób bezpiecznie przyspieszyć termin porodu (naturalnie)?

W potocznych opowiadaniach zazwyczaj dominują spacery i sprzątanie, ale nie są one skuteczne. Seks jest na pewno skuteczniejszy, jednak zarówno to postępowanie, jak też drażnienie brodawek sutkowych w warunkach domowych może doprowadzić do nadmiernej, a zatem niebezpiecznej czynności skurczowej macicy. Korzystniejsze jest postępowanie mniej naturalne, a zatem podddnie się badaniu ginekologicznemu i jednocześnie uzyskaniu informacji od swojego lekarza, czy szyjka jest już gotowa do porodu.