Wywołanie skurczy porodowych

SLYSZALAM ZE STYMULACJA BRODAWEK PODCZAS CIAZY WYWYOLUJE SKURCZE . ? JESTEM W 38 TYGODNIU CIAZY I ZALEZALOBY MI NA JAK NAJSZYBSZYM URODZENIU MALENSTWA . Bylambym wdzieczna za jakies skuteczne rady probowalam juz olejka rycynowego i nic mi to nie dalo oprocz biegunki . czy to prawda z ta stymulacja brodawek ?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Naturalne metody wywołania porodu można zacząć stosować, jeśli jesteś w 40. lub więcej tygodniu ciąży. Naturalne metody indukcji mogą zadziałać tylko wtedy, gdy Twoje ciało jest prawie gotowe do porodu, ale też trzeba się liczyć z tym, że nie we wszystkich przypadkach zadziałają. Na pewno nie spowodują przedwczesnego urodzenia dziecka! Naturalne sposoby indukcji niezbyt często są przedmiotem badań naukowych, tak więc o skuteczności danej metody najczęściej przekonuje praktyka doświadczonych położnych i relacje kobiet. Nie wiadomo też dlaczego u jednych kobiet dana metoda daje świetny rezultat, a u innych żadnego efektu. Stymulacja brodawek - metoda rekomendowana przez położne zarówno do indukcji porodu, jak i w sytuacji, gdy poród się zatrzymał. Stymulacja brodawek sutkowych powoduje wydzielanie oksytocyny. Paradoksalnie pomocny może okazać się stosunek płciowy ( o ile jest on możliwy w Twoim przypadku zaawansowanej ciąży.Męskie nasienie zawiera prostaglandyny - hormony, które przyspieszają dojrzewanie szyjki macicy, powodują jej zgładzanie i rozwieranie. Dodatkowo, gdy kobieta przeżywa orgazm, w jej ciele wydziela się oksytocyna - hormon odpowiedzialny za wywołanie skurczy.