Wywołanie skurczy porodowych

SLYSZALAM ZE STYMULACJA BRODAWEK PODCZAS CIAZY WYWYOLUJE SKURCZE . ? JESTEM W 38 TYGODNIU CIAZY I ZALEZALOBY MI NA JAK NAJSZYBSZYM URODZENIU MALENSTWA . Bylambym wdzieczna za jakies skuteczne rady probowalam juz olejka rycynowego i nic mi to nie dalo oprocz biegunki . czy to prawda z ta stymulacja brodawek ?
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania

Witam serdecznie. Naturalne metody wywołania porodu można zacząć stosować, jeśli jesteś w 40. lub więcej tygodniu ciąży. Naturalne metody indukcji mogą zadziałać tylko wtedy, gdy Twoje ciało jest prawie gotowe do porodu, ale też trzeba się liczyć z tym, że nie we wszystkich przypadkach zadziałają. Na pewno nie spowodują przedwczesnego urodzenia dziecka! Naturalne sposoby indukcji niezbyt często są przedmiotem badań naukowych, tak więc o skuteczności danej metody najczęściej przekonuje praktyka doświadczonych położnych i relacje kobiet. Nie wiadomo też dlaczego u jednych kobiet dana metoda daje świetny rezultat, a u innych żadnego efektu. Stymulacja brodawek - metoda rekomendowana przez położne zarówno do indukcji porodu, jak i w sytuacji, gdy poród się zatrzymał. Stymulacja brodawek sutkowych powoduje wydzielanie oksytocyny. Paradoksalnie pomocny może okazać się stosunek płciowy ( o ile jest on możliwy w Twoim przypadku zaawansowanej ciąży.Męskie nasienie zawiera prostaglandyny - hormony, które przyspieszają dojrzewanie szyjki macicy, powodują jej zgładzanie i rozwieranie. Dodatkowo, gdy kobieta przeżywa orgazm, w jej ciele wydziela się oksytocyna - hormon odpowiedzialny za wywołanie skurczy.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Niewspółmierność porodowa.

Witam!!! Pierwszy mój poród odbył się przez cc z powodu dużego obwodu główki dziecka (34 cm). Obecnie jestem w 39 tyg. ciąży i wiem, że dziecko jest większe od pierwszego ale przy badaniu usg lekarz nie oszacował obwodu główki, nie mierzono mi również miednicy. Boje się, że sytuacja może się powtórzyć, tzn. po kilkunastu godz. porodu nat. i tak się to wszystko zakończy cc, a lekarz powie: "gdybym wiedział, że...". Dlaczego tak trudno doprosić się o pomiar miednicy? A może lekarze z góry zakładają, że jak kobieta nie należy do drobniutkich to miednice ma szeroką? -Czy ta niewspółmierność może się teraz też powtórzyć? ;(. A w ogóle, czy lekarze zwracają uwagę na to co mówi kobieta przy porodzie, bo czasami mam wrażenie, że traktują się jak bogowie, a każda uwaga ze strony pacjentki traktowana jest jak zniewaga!!!) Już nie wiem co o tym myśleć... Proszę o radę. Pozdrawiam.

KOBIETA ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania

Pomiar miednicy oraz pomiar wielkości dziecka jest niezbędną kwalifikacją do porodu. Powinna Pani mieć taki pomiar wykonany przy przyjęciu do porodu.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Charakterystyka bólów porodowych

Dzień dobry chciałabym zapytac jaki charakter mają bóle porodowe czy sa podobne do tych miesiączkowych?jaki to ból?czy to prawda że gdy kobieta ma silne miesiączki to poród może być lżejszy?
KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu
Lek. Marta Gryszkiewicz
97 poziom zaufania

Niestety nie ma reguły. Ból jest subiektywnym odczuciem i nie da się obiektywnie stwierdzić na ile bóle porodowe są silne. Każda kobieta odczuwa je inaczej. Dopiero po przeżyciu jednego porodu, kobieta wie mniej więcej czego może się spodziewać, choć i to nie zawsze. Jeden poród może bowiem przebiegać prawidłowo, inny z powikłaniami lub jeden siłami natury a kolejny przez cesarskie cięcie.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty