Wydzielina z piersi w 28. tygodniu ciąży

Witam. Jestem w 28 tygodniu ciazy. Podczas zblizenia z partnerem bawil sie moimi piersiami i polecial z nich pokarm. Wczesniej nic mi nie wyciekalo samoistnie. Czy to prawda ze pierwszy pokarm pojawia sie na krotki czas przed porodem? Slyszalam tez opinie ze nie powinno sie ciagnac piersi jesli pokarm sie pojawil bo moze to wywolac wczesniejszy porod. Czy to prawda?

Piotr Pilarski

W czasie ciąży pokarm występuje w niewielkich ilościach dlatego przy stymulacji może się wydzielić. Przy stymulacji sutków wydziela się oksytocyna, hormon stosowany w celu wywołania porodu.

Pozdrawiam.