Zapytaj lekarza

1 , 0 3 5 , 4 3 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy powinnam już udać się na porodówkę?

Jestem w ciąży. Mija tydzień od planowanego terminu porodu. Jestem w pierwszej ciąży niewiem co robić w obecnej sytuacji czy czekać w domu aż się zacznie czy zgłosić się do szpitala
KOBIETA, 20 LAT 1 tygodni temu

Poród w wodzie

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,
obecna sytuacja jest faktycznie niełatwa, stąd Pani niepokój jest oczywisty. Proszę jednak pamiętać, że w przypadku, gdy dziecko rozwija się prawidłowe, rozwiązanie ciąży może nastąpić nawet w 42. tygodniu. Czasami konieczna jest tzw. indukcja, czyli wywołanie porodu, o czym może Pani przeczytać tutaj:
https://portal.abczdrowie.pl/indukcja-porodu
Zachęcam również do zapoznania się z artykułem dotyczącym naturalnych metod wywoływania porodu:
https://portal.abczdrowie.pl/naturalne-wywolywanie-porodu
Natomiast, jeśli obawia się Pani przeoczenia pierwszych objawów porodu, być może przydatny okaże się ten tekst:
https://portal.abczdrowie.pl/objawy-porodu
W tak ważnej kwestii, jaką jest ciąża i poród, należy zawierzyć lekarzowi prowadzącemu i nie robić nic na własną rękę. Jeśli cokolwiek Panią niepokoi – np. brak ruchów dziecka czy złe samopoczucie, proszę jak najszybciej skontaktować się z Pani lekarzem.
W obecnej sytuacji epidemiologicznej wskazany jest przede wszystkim kontakt telefoniczny i wyjaśnienie lekarzowi położnikowi, w jakim stanie Pani się znajduje.
Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Ważne tematy