Zapytaj lekarza

7 4 2 , 1 4 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznacza ta żółta wydzielina pod koniec ciąży?

Dzień dobry mam pytanie odnośnie ciąży jestem w 40 3dni i termin już minol porodu dziś zauważyłam taka żółta ciemna wydzielinę czy to jest groźne dla dziecka i czy w takim przypadku mogą wywołać poród
KOBIETA, 25 LAT 2 miesiące temu

Łagodzenie bólu porodowego okłady, poród w wodzie, pozycje porodowe

Ból porodowy jest bardzo trudny do zniesienia. To jeden z najgorszych rodzajów bólu. Sprawdź, jak można złagodzić naturalnie przykre dolegliwości, których doświadcza kobieta rodząca.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

niestety podała Pani za mało informacji, by móc udzielić precyzyjnej odpowiedzi.

Żółta wydzielina z pochwy z pewnością jednak nie jest fizjologiczna i wymaga skonsultowania się z ginekologiem – to może być znak zbliżającego się porodu, ale też świadectwo infekcji bakteryjnej, która może stanowić bezpośrednie zagrożenie dla dziecka.

Więcej informacji na ten temat w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/niespecyficzne-uplawy-w-ciazy-zagrozenia-przyczyny.

W związku z tym, że upłynął już termin porodu sugerowałabym, by nie czekała Pani ze stawieniem się w szpitalu. Choć nie sposób orzec, czy konieczne będzie wywołanie porodu lub czy już się on zaczął, to na pewno upławy, zwłaszcza w ciąży, wymagają badania.

Być może przydatny okaże się także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/objawy-porodu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy