Co oznacza takie wskazanie lekarza przed porodem?

W niedzielę 2 sierpnia mam termin porodu i lekarz powiedział że w poniedziałek mam iść do szpitala na sucho co to oznacza

Redakcja abcZdrowie

Witam,

można domniemywać, że ginekolog prowadzący ciążę sugeruje, by stawiła się Pani na oddziale położniczym w szpitalu mimo braku oznak zbliżającego się porodu, jako że przekroczyła Pani wyznaczony termin. Zachęcam do lektury artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/po-terminie-porodu.

Warto jednak zaznaczyć, że z ciążą przenoszoną, a zatem wymagającą indukowania porodu, mamy do czynienia dopiero po 42. tygodniu ciąży. Wywołanie, czyli indukowanie porodu, ma miejsce wtedy gdy są ku temu przesłanki ze strony matki lub nienarodzonego dziecka. Ponieważ nie wspomina Pani o swoim stanie zdrowia czy ewentualnych komplikacjach, trudno jest odnieść się do Pani sytuacji.

Być może pomocny okaże się także ten materiał: https://parenting.pl/porod-po-terminie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.