Czy faktycznie powinnam wtedy zgłosić się na izbę przyjęć?

Termin porodu minął 3.04 lekarz każe zgłosić się na izbę przyjęć 6.04 czy to nie za szybko?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

czas trwania ciąży wynosi 40 tygodni licząc od pierwszego dnia ostatniej miesiączki. Na tej podstawie wyznaczany jest orientacyjny termin porodu. Jednak większość rozwiązań nie następuje w terminie porodu, a dwa tygodnie wcześniej lub później. Ciąża donoszona to taka, która kończy się między 38. a 42. tygodniem.

W związku z tym po zakończeniu 42. tygodnia ciąży zaleca się wizytę w celu wykonania odpowiednich badań bądź wywołania porodu. Wizyta w dniu terminu lub bezpośrednio po nim nie jest konieczna, chyba że kobieta zacznie odczuwać skurcze, odejdą jej wody lub zauważy niepokojące objawy, takie jak zanik ruchów dziecka.

Skoro jednak lekarz prowadzący Pani ciążę zalecił wizytę na izbie przyjęć trzy dni po terminie porodu, być może ma ku temu przesłanki. Proszę więc zaufać lekarzowi i zjawić się w wyznaczonym terminie. Może się zdarzyć, że zostanie Pani odesłana do domu, jednak warto skontrolować swój stan i sprawdzić, czy z ciążą jest wszystko w porządku. Będzie Pani spokojniejsza.

Podobne pytanie znajdzie Pani pod linkiem: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/minal-termin-porodu-kiedy-isc-do-szpitala.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.