Jak obniżyć poziom ALAT?

Dzień dobry, mam 20 lat. Wykonałam badania krwi i mnie niepokoją. ALAT 56 przy normie do 40. ASPAT nie podwyższony. Od kilku dni mam bol podbrzusza. OB 19,0. Jak obnizyc poziom Alat. Czy wyniki są bardzo źle?

Lek. Michał Lenard

Wyniki musi ocenić lekarz zlecający badanie z uwzględnieniem Pani stanu klinicznego, żeby następnie zdecydować o właściwym postępowaniu. Pozdrawiam!