Wyniki ALAT i ASPAT u 43-latka

Witam panią doktor. Jestem mężczyzną, 43 lata. Mam pytanie o wyniki badań ALAT i AspAT, bo do wizyty u lekarza endokrynologa jeszcze cały miesiąc. Chciałbym się dowiedzieć czy są dobre. Wynik ALAT to: 25 U/l < 41, a wynik AspAT to: 22 U/l <40. Natomiast wynik GGTP to: 86 U/l 8-60.

Lek. Tomasz Budlewski

Ggtp nieznacznie podwyższone a reszta w normie. Kiedy był ostatnio spożywany alkohol? Proszę udać się do lekarza zlecającego powyższe badanie.