Co oznaczają wyniki badań po przebytych nowotworach?

Witam, 3 tyg. temu robiłam badania, wyniki: ALAT 46 U/ l (norma: <33) ASPAT 62 U/l (n: <32) GGTP 328 U/l (n: 5-40) Amylaza 107 U/l (n: do 100) Amylaza w moczu 588 U/l (n: <447) Po 3 tyg. diety i nie piciu alkoholu, 3 tyg braniu Essentiale forte i 2 tug. leku Kreon 25 000 powtorzylam badania, wyniki: ALAT 47 ASPAT 47 GGTP 156 BILIRUBINA CAL. 0.6 (n: <1.2) OB 8 Cholesterol cal. 226 (n: 115-190) CRP 10,9 (n: <5) LDH 164 (n: <250) LIPAZA 81.6 (n: 13-60) Amylaza w moczu 111 Spadła: amylaza w moczu, GGTP i Aspat. Dodatkowo: 2 guzki na tarczycy (jutro jade na biopsje; mam niedoczynnosc i od kilku lat biore leki) oraz obrzek reinkego i przewlekle zapalenie krtani. Jestem po operacji nowotworow: tarczycy (25 lat), pluca (20 lat) oraz szyjki macicy (10 lat). W obrazie USG jamy brzusznej stluszczenie watroby. Mam 67 lat. Prosze o pomoc w interpretacji wynikow. Jak dlugo brac leki na watrobe i trzustke? Dlaczego nie spadl ALAT pomimo brania lekow? Prosze o wskazowki i pomoc.

Lek. Michał Lenard

W celu postawienia diagnozy konieczny będzie dokładny wywiad i badanie. Proszę zwrócić się do lekarza rodzinnego. Pozdrawiam!