Jak obniżyć wapń w organizmie?

Witam byłam u endokrynologa i wysłał mnie na babania krwi i na wyniku nam zaznaczone na czerwono wapn całkowity 2,25 jak go obniżyc?

Po pierwsze należy ustalić czy wapń jest rzeczywiście podwyższony.
W tym celu należy skorygować poziom wapnia oznaczając również poziom albumin.
Można też oznaczyć poziom wapnia zjonizowanego i on pokaże czy wapń jest rzeczywiście podwyższony.

Pozdrawiam.
wizytylekarskie.org