Jak ocenić ten obraz kręgosłupa po wypadku?

Witam serdecznie. Chciałabym zaczerpnąć opinii odnośnie wyników MR KRĘGOSŁUPA SZYJNEGO po urazie w zdarzeniu drogowym... Opis ; Wyrównanie fizjologicznej lordozy szyjnej z niewielkim kyfotycznym ustawieniem kręgosłupa w odcinku C3-C7 W poziomie C3/C4 widoczne jest prawoboczne, dozachyłkowe uwypuklenie pierścienia włóknistego tarczy m-k modelujące nieznacznie przestrzeń podpajęczą ze spłyceniem prawego zachyłka bocznego. W poziomach C5/C6 i C6/C7 widoczne niewielkie, centralne uwypuklenia pierścieni włóknistych tarcz m-k modelujące przednią przestrzeń podpajęczą z zachowaniem rezerwy objętościowej kanału kręgowego. Widocznie w tych poziomach niewielkie spłycenie zachyłków bocznych obustronnie. Poza tym kręgosłup bez innej uchwytnej patologii. Miałam także robione RTG- wniosek skręcenie kręgów szyjnych... Mam zawroty głowy, zwłaszcza po dłuższym schyleniu jej w przód i późniejszym prostowaniu, ,bóle szyji, niekiedy problemy z zaśnięciem, ból w okolicach barku i drętwienie prawej dłoni. Niekiedy odczuwam nudności czy też delikatnie rozmazany obraz przed oczami i problem z koncentracją. Ostatnio zauważyła, że podczas dłuższej jazdy samochodem, gdy docieram do celu i zatrzymuje pojazdu w miejscu mam wrażenie jakby przez kilka sekund samochód bujał się do przodu i tyłu.. Jest to troszkę uciążliwe.. Czy istnieje możliwość, że to przypadłość po wypadku? Pozdrawiam serdecznie Za każdą odpowiedź dziękuję

Po tępym urazie kręgosłupa, przy nagłym hamowaniu samochodu, możliwe zmiany POURAZOWE w kregosłupie szyjnym MRI OPIS JAK WYŻEJ : " Opis ; Wyrównanie fizjologicznej lordozy szyjnej z niewielkim kyfotycznym ustawieniem kręgosłupa w odcinku C3-C7 W poziomie C3/C4 widoczne jest prawoboczne, dozachyłkowe uwypuklenie pierścienia włóknistego tarczy m-k modelujące nieznacznie przestrzeń podpajęczą ze spłyceniem prawego zachyłka bocznego. W poziomach C5/C6 i C6/C7 widoczne niewielkie, centralne uwypuklenia pierścieni włóknistych tarcz m-k modelujące przednią przestrzeń podpajęczą z zachowaniem rezerwy objętościowej kanału kręgowego. Widocznie w tych poziomach niewielkie spłycenie zachyłków bocznych obustronnie. Poza tym kręgosłup bez innej uchwytnej patologii. Miałam także robione RTG- wniosek skręcenie kręgów szyjnych. " Ważna kompleksowa ocena Pacjenta ; Trudno powiedzieć bez badania i analizy wyników, historii choroby... Wskazana pełna konsultacja neurologiczna ; WAŻNY PACJENT i objawy, wywiad, nastrój, wyniki Konieczna pełna konsultacja: wywiad, badanie, , przejrzenie wyników badań jakie czynniki ryzyka: żylaki, nadwaga, cukrzyca, nadciśnienie, inne schorzenia ??? Jaki stan obecny ? Ważny też stan emocjonalny, nastrój, sen; Objawy depresji, lęku, zaburzenia nerwicowe, zaburzenia snu, często konieczna ocena psychologiczna, a nawet psychiatryczna.... Ważny Styl życia i pracy, aktywność ruchowa, rodzina , stresy ; dieta, etc etc Trzeba zadbać o dobrą kondycję i regularne ćwiczenia dla kręgosłupa ! Pozdrawiam i zapraszam; . dr n. med Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska ;specjalista neurolog, migrenolog