Jak ocenić ten obraz MR u 30-latka?

Witam, bardzo prosze o interpretacje wynikow rezonansu magnetycznego: OSŁABIENIE SYGNAŁU MR W T2 ZAL.OBR Z OBSZARU KRĄZKOW MIEDZYKREGOWYCHNA POZIOMIE L2/L3 I L5/S1- oraz ich obnizenie - zmianybdegeneracyjno -dehydratacyjne. Na poliomyelitis L2/L3 widoczna wałowata wypuklina tarczy miedzykregowej z ceramic modelowania works oponowego I przyleganiem do korzeni nerwow rdzeniowych w zachyłkach bocznych. Wyciagniecia dziobaste krawedzi przednich i tylnuch trzonow w odcinku ledzwiowym na poliomyelitis L2/L3 I L5/S1. Na poliomyelitis L5/S1 widoczne osteofitarne wyciagniecia krawedzi tylnych trzonow oraz pomiedzy nimi wypuklina tarczy miedzykregowej modelujaca nieznacznie przednia powierzchnie works oponowego. Zmiany te potato models ja przebieg korzeni narrow rdzeniowych obustronnie.. Stozek koncowy rdzenia kregowego bez zmian, bez cech ucisku.

Opis MRI to za mało .... Zdjęcia CD; Opisy badań do interpretacji klinicznej, po badaniu.

" OPIS OSŁABIENIE SYGNAŁU MR W T2 ZAL.OBR Z OBSZARU KRĄZKOW MIEDZYKREGOWYCHNA POZIOMIE L2/L3 I L5/S1- oraz ich obnizenie - zmiany degeneracyjno -dehydratacyjne. Na POZIOMIE L2/L3 widoczna wałowata wypuklina tarczy miedzykregowej z cechami modelowania worka oponowego I przyleganiem do korzeni nerwów rdzeniowych w zachyłkach bocznych. Wyciagniecia dziobaste krawedzi przednich i tylnych trzonów w odcinku lędźwiowym napoziomie L2/L3 I L5/S1. Na poziomie L5/S1 widoczne osteofitarne wyciagniecia krawędzi tylnych trzonow oraz pomiedzy nimi wypuklina tarczy miedzykregowej modelująca nieznacznie przednia powierzchnie worka oponowego. Zmiany te modeluja przebieg korzeni nerwów rdzeniowych obustronnie.. Stozek koncowy rdzenia kregowego bez zmian, bez cech ucisku."

Warto dokładnie obejrzeć wyniki, zbadać pacjenta Jak inne wyniki ?? ; Ważny pełny wywiad, i pełna konsultacja, w wynikami dotychczasowych badań Zwyrodnienia kręgosłupa; różne podłoże ważna kompleksowa ocena Pacjenta ; Trudno powiedzieć bez badania i analizy wyników, historii choroby... Wskazana pełna konsultacja neurologiczna ; WAŻNY PACJENT i objawy, wywiad, nastrój, wyniki Konieczna pełna konsultacja: wywiad, badanie, , przejrzenie wyników badań jakie czynniki ryzyka: żylaki, nadwaga, cukrzyca, nadciśnienie, inne schorzenia ??? Jaki stan obecny ? Ważny też stan emocjonalny, nastrój, sen; Objawy depresji, lęku, zaburzenia nerwicowe, zaburzenia snu, często konieczna ocena psychologiczna, a nawet psychiatryczna.... Ważny Styl życia i pracy, aktywność ruchowa, rodzina , stresy ; dieta, etc etc Trzeba zadbać o dobrą kondycję i regularne ćwiczenia dla kręgosłupa ! Pozdrawiam i zapraszam; . dr n. med Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska ;specjalista neurolog, migrenolog