Jak ocenić wynik TK u 68-latki?

co oznacz wynik TK kobiety 68 lat, nigdy nie paliła papierosów, nie choruje: W płacie górnym płuca prawego kilka rozrzuconych zwapnień wielk. do 6mm. Pęcherzyk rozedmowy wielk. 10mm w płacie dolnym płuca prawego. Drobne zgrubienie/zaciągnięcia opłucnej w płacie górnym płuca prawego. Skąpe zmiany bliznowate w szczycie płuca prawego i odcinkach nadprzeponowych płuc.
KOBIETA, 68 LAT 2 tygodnie temu

Nie wszystkie zmiany w płucach związane są z paleniem papierosów. Istotna jest przyczyna, z powodu której przeprowadzono badanie, mówiąc wprost- jakie dolegliwości sprawiły, że wykonała Pani TK. Sugeruję konsultację z pulmonologiem, który odniesie obraz badania do zebranego z Panią wywiadu.