Jak odczytać taki MR kręgosłupa?
Witam , bardzo proszę o interpretację mojego wyniku : MR kręgosłupa L/S - zachowana lordoza L/S w pozycji badania - niewielkie lewostronne skrzywienie kręgosłupa L/S - wysokości trzonów zachowane. - zmiany zwyrodnieniowe pod postacią zwężenia krążków m/kręgowych na poziomach od L4 do S1 cechami dehydracji w sekwencjach T2 zależnych. - niewielkie przepukliny szerokopodstawne-dwuboczne z modelowaniem worka oponowego oraz obustronnie zachyłków bocznych na poziomach L2-3, L3-4 bez cech konfliktu nerwowego -przepuklina centralna szerokopodstawna L4-5 uwypuklająca się do kanału na ok 4,5 mm, z niewielką lewostronną lateralizacją, z cechami HIZ, z modelowaniem worka oponowego i ograniczeniem zachyłków bocznych , bardziej po stronie L, bez cech ucisku korzenie nerwowych - przepuklina okręzna z modelowaniem worka oponowego oraz obustronnie zachyłków bocznych na poziomie - L5-S1 - zmiana o typie HA trzonu L3 Stożek rdzenia bez zmian ogniskowy

KOBIETA, 50 LAT ponad rok temu
Witam. Opis wskazuje na chorobę zwyrodnieniową kręgosłupa lędźwiowego. Wskazana jest wizyta u lekarza zlecającego badanie w celu zaplanowania leczenia. Leczenie dobiera się na podstawie badań obrazowych, ale przede wszystkim na podstawie badania przedmiotowego i dolegliwości pacjenta.