Jak odczytać taki wynik badania rezonansu magnetycznego?

wynik badania rezonansu magnetycznego . badanie kregoslupa szyjnego wykonano w sekwencjach tse w obrazach T1, T2 zaleznych bez podania srodka kontrastowego . skany wykonano w plaszczyznach osiowych strzalkowych i czolowych . rdzen kregowy prawidlowej grubosci . przepuklina krazka C3 -C4 zweza zachylki nerwow i uciska korzenie nerwu rdzeniowego po stronie prawej . przepuklina krazka C4-C5uciska worek oponowy , zweza zachylek nerwu i uciska przedni korzen nerwu rdzeniowego po stronie prawej centalnoprawoboczna przepuklina krazka C5-C6 uciska worek oponowy zweza zachylki nerwow uciska korzenie nerwu rdzeniowego po prawej stronie i modeluje przedni korzen nerwu rdzeniowego po stronie lewej . przepuklina krazka C6-C7 uciska worek oponowy .poza tym na poziomach C3-C4, C4-C5 i C5-C6 widoczny jest ucisk wiezadel podluznych na grzbietowa powierzchnie worka oponowego . przestrzenie miedzykregowe jeszcze zachowane . zmiany zwyrodnieniowe obrazowanych kregow .

Opis MR: " wynik badania rezonansu magnetycznego . badanie kregoslupa szyjnego wykonano w sekwencjach tse w obrazach T1, T2 zaleznych bez podania srodka kontrastowego . skany wykonano w plaszczyznach osiowych strzalkowych i czolowych . rdzen kregowy prawidlowej grubosci . przepuklina krazka C3 -C4 zweza zachylki nerwow i uciska korzenie nerwu rdzeniowego po stronie prawej . przepuklina krazka C4-C5uciska worek oponowy , zweza zachylek nerwu i uciska przedni korzen nerwu rdzeniowego po stronie prawej centalnoprawoboczna przepuklina krazka C5-C6 uciska worek oponowy zweza zachylki nerwow uciska korzenie nerwu rdzeniowego po prawej stronie i modeluje przedni korzen nerwu rdzeniowego po stronie lewej . przepuklina krazka C6-C7 uciska worek oponowy .poza tym na poziomach C3-C4, C4-C5 i C5-C6 widoczny jest ucisk wiezadel podluznych na grzbietowa powierzchnie worka oponowego . przestrzenie miedzykregowe jeszcze zachowane . zmiany zwyrodnieniowe obrazowanych kregów . " opisane mierne zmiany zwyrodnieniowe , wielopoziomowe zmiany zwyrodnieniowe dyskopatyczne; Opis MRI to za mało ; do interpretacji klinicznej, Najważniejsze objawy, stan pacjenta , Zapraszam na pełną konsultację neurologiczną ... Może warto zastanowić się nad rolą stresu, emocji, Często niedobory witamin, zwłaszcza z grupy B i D. Pozdrawiam i zapraszam