Co oznacza wynik badania MR u 38-latki?

Witam bardzo proszę o pilną opinię moich wynikow RM.Co ja mam zrobić w tej sytuacji czy operacja jest rozwiązaniem. Proszę o diagnozę wyników. 1)Wypukliny krążków C7-Th1 i Th11-Th12 modelują worek pionowy.Przepuklina krążka Th12-L1 uciska worek pionowy po lewej stronie. Naczyniak o średnicy 7.5mm w trzonie Th6. Uszkodzenie blaszek granicznych trzonow Th7 i Th8 Th10 Th11 Th12. Zaostrzenie krawędzi obrazowych trzonow kregowych. 2)Zniesienie lardozy w górnym odcinku kręgosłupa ledzwiowego. Przepuklina krążka L1-L2uciska worek oponowy. Przepuklina krążka L2-L3 uciska worek oponowy i częściowo zweza zachylek nerwu po prawej stronie. Przepuklina krążka L3-L4 uciska worek oponowy i zweza zachylek nerwu po prawej stronie. Przepuklina L4-L5 uciska worek oponowy i obustronnie zweza zachylki nerwów. Przepuklina krążka L4-S1 uciska worek oponowy i zweza zachylek nerwu po stronie lewej. Zaostrzenie krawędzi obrazowanych trzonow kregowych.

Witam. Opis wskazuje na zaawansowaną chorobę zwyrodnieniową kręgosłupa piersiowego. Wskazana jest wizyta u lekarza zlecającego badanie w celu zaplanowania leczenia, do rozważenia leczenie operacyjne. Leczenie dobiera się na podstawie badań obrazowych, ale przede wszystkim na podstawie badania przedmiotowego i dolegliwości pacjenta.