Jak odczytać wynik badania na toksoplazmozę?

Jestem w 10 tygodniu ciąży i nie wiem jak odczytać moje wyniki. Proszę mi odp., czy jestem chora na toksoplazmozę i czy ten wynik jest dla mnie i dziecka niekorzystny? Mój wynik to: IgG <3 U/ml (nie wiem czemu nie został określony ten drugi IgM?). Granice jakie były podane: wynik ujemny <=7,2, szara strefa 7,2-8,8, wynik dodatni >=8,8.
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.

Diagnostyka serologiczna toksoplazmozy powinna obejmować oznaczenie miana przeciwciał w klasie IgG oraz IgM.

Interpretacja badania IgG nie pozwala na wyklucznie świeżego zakażenia pierwotniakowego, stanowiącego zagrożenie dla płodu. O czynnej infekcji świadczy bowiem podwyższony poziom IgM. Wynik podanego przez Panią badania IgG  wskazuje na brak kontaktu organizmu z toksoplazmą  w przeszłości.

Proszę oznaczyć miano przeciwciał przeciwtoksoplazmatycznych IgM.