Jak odczytać wyniki badań na opryszczkę?

Witam serdecznie proszę o wyjaśnienie mojego wyniku ,jak mam rozumieć w jednym wyniku nieobecne a w drugim obecne ? to mam opryszczkę i co w związku z tym dalej ? HSV - wirus opryszczki p/c IgM (F65) 0,54 Index HSV - wirus opryszczki p/c IgM (F65) nieobecne Metoda CLIA, aparat LIAISON XL, Firma Diasorin HSV - wirus opryszczki typ 1/2 p/c IgG (F64) 23,2 Index HSV - wirus opryszczki typ 1/2 p/c IgG (F64) obecne

Piotr Pilarski

Taki wynik oznacza, że infekcja była w przeszłości i obecnie jej nie ma.

Pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

Bez podania dokładnych norm obowiązujących w danym laboratorium ciężko jest się wypowiedzieć. Dodatni wynik przeciwciał IgG świadczy o dawniejszym zakażeniu. Natomiast ujemny IgM o braku świeżego zakażenia. Proponuję udać się do lekarza zlecającego powyższe badanie.