Jak odstawić zastrzyki przeciwzakrzepowe?

Witam Od lipca, w związku ze skomplikowanym złamaniem kończyny dolnej regularnie mam zastrzyki przeciwzakrzepowe - Clexane. Czy przy odstawieniu tych zastrzyków należy to robić stopniowo czy można zaprzestać stosowania z dnia na dzień?

Szanowny Panie, jeżeli lekarz prowadzący zlecił Panu wycofanie Clexanu (stosowanego jako profilaktyka choroby zakrzepowo-zatorowej i niewystepowaniu innych schorzeń wymagających jego stosowania) to można go odstawić "z dnia na dzień". Pozdrawiam