Czy mogę odstawić zastrzyki?

Witam, Tydzień temu złamałam paliczek 4 palca prawej stopy.Lekarz przepisał mi: 3 tyg o kulach, altacet żel, okłady zimne oraz zastrzyki z clexane(21dni+3dni).Nogi nie mam w gipsie, jedyne zabezpieczenie to but o twardej podeszwie oraz bandaż.Czy mogę odstawić zastrzyki?Czuje się bardzo osłabiona, zaczynam mieć początki zapalenia oskrzeli i nie mogę się w żaden sposób leczyć, bo na część leków jestem uczulona, mogą wystąpić krwotoki.

Jeśli nie zastosowano unieruchomienia, może pani chodzić i chodzi to nie ma wskazań do profilaktyki p-zakrzepowej, czyli do stosowania Clexane. Proszę jednak pamiętać, że ja pani nie widziałem, nie mogę dopytać o pewne rzeczy, także w przypadku wątpliwości powinna pani zapytać się lekarza, który zalecił profilaktykę, lub ewentualnie swojego lekarza poz.