Skręcenie kolana a zastrzyki przeciwzakrzepowe

Wczoraj skreciłam kolano lewe pojechałam na pogotowie i założyli mi szyne gipsową przepisali zastrzyki przeciw zakrzepowe chodzenie o kulach łokciowych i za 3 tygodnie do ortopedy . Moje pytanie jest takie że kolano boli mimo założenia szyny czy to wina źle założonej szyny ? Dodaje że miałam robione rtg gdzie potwierdziło sie skręcenie .Pozdrawiam i z góry dziekuję .

Dolegliwości bólowe po takim urazie wycofują się powoli. Wstępna redukcja bólu następuje zwykle po kilku dniach. Unieruchomienie kolana zazwyczaj zmniejsza ból. Może Pani wymagać ponownego badania klinicznego przed planowaną konsultacją ortopedyczną. Postępowanie zachowawcze obejmuje m.in.: unieruchomienie kończyny, jej elewację, kontrolę ukrwienia i unerwienia kończyny, oszczędne chodzenie o kulach łokciowych, profilaktykę p/zakrzepową, doraźne stosowanie leków p/bólowych np. Paracetamol, miejscowe okłady z kompresu żelowego zimnego i Altacetu, środki wspomagające np Reparil. Unieruchomienie gipsowe można ewentualnie zamienić na ortezę stawu kolanowego. W razie wysięku w stawie kolanowym należy wykonać punkcję stawu. Decyzje lecznicze podejmowane są indywidualnie, w zależności od sytuacji klinicznej.