Co oznacza opuchlizna po skręceniu stawu skokowego?

Witam, 4 dni temu zdjęto mi szyne gipsowa, 3tyg skrecony staw skokowy, stopa po zdjęciu byla lekko spuchnieta lekarz powiedzial ze to normalne i ze jeszcze jest mały obrzęk kazał.mi nie przemeczyc nogi i nosić opaskę uszywniajaca przez 4 dni nie przemeczalem nogi a nadal byla lekko spuchnieta,dzisiaj natomiast musiałem załatwić kilka spraw i kierowałem autem,po powrocie kostka bardzo spuchała, stosuje masc alfabet oraz zimne okłady ale to nie przynosi efektu, co zrobić żeby pozbyć się opuchlizny

Podstawą w takich przypadkach jest elewacja kończyny i okłady z lodu.
w razie utrzymywania dolegliwości kontrola u ortopedy.
Pozdrawiam
dr n med Maciej Goch