Jak podawać witaminę D dziecku?

Witam, pisze w sprawie podawania dziecku witaminy D3. Wyczytałam, że ta witamina zawarta jest już w mleku modyfikowanym i nie ma potrzeby podawać jej osobno. Obecnie dziecko ma 6 miesięcy, od około 2 miesiąca podaje mleko modyfikowane, a witaminę podawałam mu od początku osobno, tzn. podawałam doustnie przed piciem mleka tak jak zalecała położna i lekarz. A więc czy mam dalej dodatkowo w ten sposób podawać dziecku witaminę czy ta w mleku wystarczy?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

"Niemowlęta karmione sztucznie otrzymują zwykle zalecaną dawkę witaminy D w codziennej porcji mleka modyfikowanego, które jest wzbogacane w ten składnik. Witaminy tej nie trzeba więc dodatkowo uzupełniać, jeśli dziecko zjada dziennie odpowiednią ilość mleka (600-1000 ml w zależności od produktu). " (Źródło: mp.pl) W tym wypadku ważne jest aby dziecko zjadało odpowiednią ilość mleka. Jeśli tak jest, to nie trzeba suplementować wit. D. Tylko powinna Pani sprawdzić czy mleko, które Pani stosuje zawiera wit. D w odpowiedniej ilości i w jakiej objętości. Niemowlęta donoszone wymagają suplementacji w ilości 400 j.m. na dobę.