Karmienie dziecka butelką i suplementacja witaminy D

Mieszkam w UK, moja corka ma obecnie 4m-ce (ur. 27.08.2013). Od 1tyg zycia dziecka dokarmiam mala butelka, gdyz mam za malo pokarmu. Do tej pory nie podawalam dziecku wit. D. Corka pije mleko Aptamil Comfort ( pol.odpowied. Bebilon Komfort), zawartosc wit. D w 100ml to 1,2 mikrograma. Dziecko wypija 4 do 5 razy po 120ml Wg moich wyliczen nie przyjmuje wystar. dawki wit. D (ok. 1/2 zal. spozycia) ale moze sie myle? Postanowilam podawac preparat INFAVIT BABY D3. W jakiej dawce go podawac? Beata

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Zakładając, że dziecko otrzymuje 500 ml mleka modyfikowanego dziennie, z dietą dostarczane jest 288 j.m. witaminy D. Dzienna dawka witaminy powinna wynosić 400 j.m. Należy zatem wdrożyć suplementację.