Niedobór witaminy D i złe samopoczucie po zażyciu suplementu

Witam,przy badaniach wyszedł mi niedobór wit D,chciałam ją uzupełnić jednak już po jednej kapsułce miałam zawroty głowy nudności,i taką dziwną cieżka głowe,i strasznie chciało mi sie pić,objawy ustapiły na drugi dzień.Jakie mogą być tego przyczyny,czy moge nie tolerowac wit d?dodam że mam Pcos podwyższony testosteron i dhaes

Dzień dobry,

Nie podano informacji co to był za preparat? czy jest przepisany przez lekarza, jaką dawkę witamny D zawierał.
Proszę pamiętać iż dzienne zapotrzebowane na witaminę D to 400 jm - 800 j.m, czyli od 10 - 20 mikrogram. Witaminę D / tran najlepiej zażywać podczas posiłku.