Czy 800 jednostek witaminy D jest wystarczającą dawką dla 16 miesięcznego dziecka?

Witam czy 800 jednostek witaminy D jest wystarczającą dawką dla 16 miesięcznego dziecka?Dziecko je mało ryb dlatego zakupiłam niedawno Bobik z witaminą D i kwasami DHA ,aby uzupełnić organizm kwasami omega 3,ale nie wiem jak podawać,Na opakowaniu napisane jest ,że dzieci powyżej roku 1-2 kapsułek dziennie.1 kapsułka zawiera 400 jednostek witaminy D z kwasami DHA-150 mg,2 kapsułki zawierają 800 witaminy D z kwasami DHA-300 mg.Ile kapsułek w ciągu dnia mam podawać dziecku ,żeby miało wystarczającą ilość witamin?Menu mojego dziecka wygląda następująco:07.00-mleko modyfikowane Bebiko 3 (180 ml),10.00-serek homogenizowany albo jogurt,13.00-obiad,16.00-mus owocowy,19.00-mleko modyfikowane Bebiko 3 (180 ml),22.00-mleko modyfikowane Bebiko 3 (180 ml).Pediatra mówił ,że 800 j wystarcza w zupełnosci dla dziecka w tym wieku,ale zapomnialam spytac sie o kwasy DHA.Dziękuję za odopowiedz

Lek. Tomasz Budlewski

A czy dziecko jest zdrowe ? Czy są jakieś objawy ? Proszę udać się do pediatry i kierować się jego zaleceniami