Uzupełnienie braków witaminy D3

Mam 25,1 ng/ml witaminy D3 metabolit 25(OH). Ile powinnam dziennie przyjmować witaminy D3, aby w miarę szybko uzupełnić jej brak?

Dzień dobry,

Obecnie stwierdza się duże niedobory witaminy D.
Dobrym jej źródłem są tłuste ryby - łosoś, tuńczyk, śledzie oraz tran.

Witaminę D można uzupełnić suplementując dietę tranem, tak by dzienna dawka witaminy D wnosiła 10 mikrogram tj. 400 jm. Dobry skład ma tran Mollers Forte - 2 kapsułki dziennie.

Są też w aptece suplementy diety zawierające witaminę D. Z takiego suplementu można przyjąć dawkę 800- 1000 j.m.

Suplement diety należy przyjmować podczas posiłków.