Zapytaj lekarza

7 1 6 , 7 7 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Podawanie witaminy K i D3 2-miesięcznemu dziecku

Podaje mojej 2 miesięcznej córeczce zalecana dawkę witaminy K oraz d3 w ilości 400 j.m. Ja natomiast przyjmuje witaminy dla kobiet karmiących piersią które mają w składzie witaminę m.in d3 400 j.m oraz pije tran Mollers który również ma w składzie m.in d3 400 j.m. czy istnieje ryzyko, że do mojego pokarmu przenika więcej d3 a tym samym istnieje ryzyko przedawkowania tej witaminy u mojej córeczki?
KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu

Wiązanie chusty - koala

Umiejętnie zawiązana chusta to świetny sposób na noszenie niemowlaka. Wiele mam ceni sobie to rozwiązanie. Obejrzyj filmik i dowiedz się, jak wygląda wiązanie - koala.

Dzień dobry,

Przyswajalność witamin z suplementów diety jest dość niska - około 20%. Lepiej przyswajalna jest witamina D z tranu - produkt naturalny i są obecne tłuszcze. Proszę pamiętać iż należy tran i witaminy przyjmować podczas posiłku, aby zwiększyć ich przyswajalność.

Część witaminy, którą Pani przyjmuję z preparatami organizm wykorzysta do własnych potrzeb. W mleku kobiecy są bardzo małe (zbyt niskie) ilości witaminy D. W związku z powyższym istnieją minimalne szanse na przedawkowanie witaminy D u dziecka.

Pozdrawiam,
Aneta Kościołek

Dietetyk, biotechnolog, specjalista ds. zdrowia publicznego. Doktorantka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy