Kiedy podawać dziecku witaminę D3?

Witam. Mój synek pije mleko bebilon 2 i co drugi dzień daję mu jedną witaminę D3 w kapsułce i teraz chciałabym się dowiedzieć do którego miesiąca włącznie a chodzi mi o wiosnę mogę mu podawać witaminę D3, a od którego miesiąca już powinnam mu nie podawać bo będzie za ciepło? I w którym miesiącu na jesień powinnam zacząć mu podawać?

Szanowna Pani,
Dziecko żywione w sposób sztuczny otrzymuje zwykle wystarczająca dawkę witaminy D. jednak w okresie od września do kwietnia przez pierwsze 2 lata życia można podawać dodatkowo 400 (jedna kropla)witaminy D3.
Z poważaniem, J.Zachwieja