Jak połączyć podawanie tranu z podawaniem witaminy D?

Witam. Chciałabym podawać mojemu synkowi Tran (Mollers Baby Tran Norweski) zawiera on również witaminę D - i tutaj pojawia się moje pytanie - jak połączyć podawanie tranu z podawaniem witaminy D (Devikap 1 kropelka dziennie) ? 1kropelka Divikap zawiera 12,5 ug 2,5ml (zalecana dawka tranu dla dzieci powyżej 6miesiąca) zawiera 5ug

Aleksander Ropielewski

Należy ta dozować dawkę tranu i witaminy D aby suma witaminy D nie przekroczyły dziennego zapotrzebowania dla dziecka (różne w zależnośći od sytuacji klinicznej).