Dzienny poziom witaminy D3

Mój poziom witaminy D3 wynosi 20ng/ml.Ile powinna wynosić dzienna dawka witaminy?.

Witam, jeśli wykonała Pani badanie na poziom metabolitu witaminy D3 w organizmie, to dawkę, która powinna Pani przyjmować w postaci suplementu, dobiera LEKARZ.
Zalecane dawki to zazwyczaj 1000-2000 IU/dzień, ale w przypadku znacznego niedoboru lekarz może rozpisac o wiele wyższe dawkowanie. Pozdrawiam.