Dodatkowe witaminy D dla niemowlaka

Witam, czy niemowlę 2,5 miesięczne powinno dostawać dodatkowo wit. D. i w jakiej dziennej dawce jeśli wypija około 800 ml mieszanki na dobę, która zawiera 7,5 ug w 100 gramach proszku - 1,02 ug w 100 ml wit. D. Dodam, że dziecko rozwija się prawidłowo, nie jest wcześniakiem. Czy jest jakaś różnica między miarą w ug a j.m?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Donoszone niemowlę karmione sztucznie powinno otrzymywać witaminę D w dawce 400 j.m. na dobę (1ug = 40 j.m.). Z opisu wynika, iż dziecko otrzymuje ok. 320 j.m. na dobę. Wskazana jest suplementacja. Szczegóły proszę omówić z pediatrą.