Przypadkowe podanie 13-miesięcznemu dziecku dwóch kapsułek witaminy D

Witam, podaliśmy przypadkowo dziecku 13-to miesięcznemu dwie kapsułki wit. d po 400 j.m. każda. Dziecko jest karmione mlekiem modyfikowanym. Czy powinniśmy się martwić tym, że przedawkowaliśmy tą witaminę?

Lek. Katarzyna Szymczak

Jednorazowe podanie dziecku podwójnej dawki witaminy D nie powinno mieć dla niego żadnych negatywnych konsekwencji.
Pozdrawiam