Jak mam dalej postępować po pobraniu wycinka szyjki macicy?

Dzień Dobry Proszę o poradę Wczoraj poszłam kontrolnie do ginekologa na NFZ z myślą o zrobieniu cytologii Mam 54 lata od 1.5 roku nie miesiączkuje, nie mam żadnych dolegliwości Lekarz przed jakimkolwiek badaniem, pierwsze co zrobił to bez uprzedzenia pobrał mi wycinek z szyjki macicy Gdyby nie przenikliwy bol który poczułam, nie wiedziała bym nawet o pobranym wycinku Kiedy zapytałam czemu tak bardzo mnie zabolało, odpowiedział że sam jest zdziwiony i przepisał mi leki między innymi antybiotyk doustny Kazał przyjść za dwa miesiące O wycinku nie wspomnial pani która ustalała mi kolejną wizytę, potwierdziły że miałam pobrany wycinek Jestrm bardzo zaniepokojona całym przebiegiem tej wizyty Lejsrz nie tylko nie poinformują mnie o zamiarze pobierania wycinka, to w dodatku przepisał antybiotyk również nie przeprowadzając wywiadu ze mną Jestem świeżo po antybiotyku, bo temu myłam chora i miałam wysoką temperaturę Póki co leków nie biorę, bo mój żołądek nie przetrzyma kolejnego antybiotyku w przeciągu dwóch tygodni Całą ta wizyta zamiast mi pomoc to mnie jeszcze bardziej zaniepokoiła Prisze o podpowiedź jak powinnam zachować się w obecnej sytuacji
KOBIETA, 54 LAT 3 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

w takiej sytuacji najlepiej wyjaśnić przebieg wizyty z lekarzem i zapytać go ponownie o powód pobrania wycinka oraz zalecenie kuracji antybiotykowej.

Niestety nie wiemy, jaki jest Pani aktualny stan zdrowia. Generalnie wycinki z szyjki macicy pobiera się, kiedy cytologia da nieprawidłowy wynik. Jest to więc forma badania, które poszerza dotychczasową diagnostykę. Jeśli nie ma Pani zaufania do lekarza, u którego odbyła się ta wizyta, to w przyszłości warto zmienić specjalistę.

Inne pytania z tej tematyki umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-wynik-badania-wycinka-szyjki-macicy-bedzie-miarodajny,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wycinek-szyjki,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-rozumiec-ten-wynik-z-wycinku-tarczy-szyjki-macicy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.