Na co wskazuje wynik morfologii krwi u 20-latki?

Witam, jako iż nie mogę się dostać na razie do lekarza, a zrobiłam morfologię, szukam pomocy z interpretacją badań i wywiadu. od długiego czasu mam problem z niekończącym się zmęczeniem. Śpię odpowiednią ilość godzin, potrafie nawet wstać wyspana, a później walczyć ze sobą, żeby nie iść spać dalej. Męczy mnie każdą czynność, w ostatnim czasie coraz bardziej, na nic nie mam siły mając 20 lat. mimo że zawsze byłam aktywna, wszystko mnie teraz szybko męczy, a moja kondycja się pogorszyła. mam jeszcze takie objawy jak częste bóle głowy, zimne dłonie i stopy. wykonałam podstawowe badania krwi i nic nie odbiega mocno od norm, ale jest to: MCHC 31,50g/dl (32-37) Neutrofile 1,80 tys/ul (2,5-7) Eozynofile 0,08 tys/ul (0,1-0,5) Limfocyty 48,1% (20-45) Dziękuję serdecznie za pomoc, pozdrawiam:)
KOBIETA, 20 LAT 3 tygodnie temu
Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

objawy, które Pani opisuje, w tym ciągłe zmęczenie, senność, brak kondycji częste bóle głowy mogą być spowodowane wieloma czynnikami.

Na pewno wymagają dalszej diagnostyki i konsultacji z lekarzem, tym bardziej że trwają już od dłuższego czasu. Jest Pani bardzo młodą osobą, stąd te objawy tym bardziej wymagają wyjaśnienia.

Bardzo dobrze, że wykonała Pani już pierwsze badania diagnostyczne, w tym morfologię krwi, która wskazuje na lekkie nieprawidłowości. Nie ma wątpliwości co do tego, że wynik wymaga konsultacji lekarskiej. Jednak na pierwszy rzut oka można stwierdzić, że: MCHC (31,50 g/dl): Lekko poniżej normy, co może sugerować łagodną niedokrwistość. Neutrofile (1,80 tys/ul): Obniżone, co może wskazywać na osłabienie układu odpornościowego. Eozynofile (0,08 tys/ul): Nieznacznie poniżej normy, co zazwyczaj nie jest powodem do niepokoju. Limfocyty (48,1%): Lekko podwyższone, co może być związane z infekcją wirusową lub stanem zapalnym.T e wyniki mogą sugerować problemy z układem odpornościowym, lekką niedokrwistość lub inne schorzenia, takie jak infekcje wirusowe, zaburzenia hormonalne (np. niedoczynność tarczycy) lub niedobory żywieniowe (np. żelaza, witaminy B12). Zachęcamy zatem do konsultacji z lekarzem. Serdecznie pozdrawiamy i życzymy szybkiego powrotu do dobrego samopoczucia.

Zachęcamy do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/morfologia-krwi-obwodowej

https://portal.abczdrowie.pl/badanie-krwi

https://portal.abczdrowie.pl/ciagle-zmeczene

https://portal.abczdrowie.pl/zespol-chronicznego-zmeczenia

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.