Jak pomóc osobie, która cierpi z powodu bólu lewej nogi?

Witam. Moja teściowa lat 65, od kilku miesięcy cierpi z powodu bólu lewej nogi. Ból umiejscowiony jest poniżej łydki a powyżej kostki, promieniuje do palców. Noga drętwieje i ciągle jej w nią zimno. Nigdy nie było żadnego urazu mechanicznego. Internista dał skierowanie do neurologa, ortopedy i chirurga naczyniowego. Każdy zdiagnozował co innego i przepisał inna receptę nie robiąc żadnych badań. Dodam ze teściowa ma wyniki dobre po za cholesterolem. Cholesterol całkowity wynosi u niej 317, choć zawsze była szczupła . Mam wrażenie że od czasu choroby znacznie schudła, ból nie daje jej spać ani normalnie funkcjonować. Proszę o pomoc, co robić, do jakiego lekarza się udać, jakie badania zrobić?

W takiej sytuacji przynajmniej należałoby wykonać USG Doppler tętnic kończyn dolnych oraz RTG odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa. Te badania pozwoliłyby ukierunkować dalszy sposób postępowania. Ważne jest także pytanie czy leki przepisane przez specjalistów w jakimś stopniu zmniejszyły dolegliwości.