Jak pomóc osobie w depresji z brakiem ochoty na seks?

Witam serdecznie. Małżonka choruje na depresję kliniczna. Łyka Asertin 50 od miesiąca i jest wielka poprawa. Mamy dobry kontakt potrafi się przytulić pocałować. Lecz sama przyznaje mi ze nie czuje popędu seksualnego. Jej libido jest zerowe. Przygnebia się tym , przeprasza mnie ze nie może mi dac tego czego oczekuje. Płacze przy tym i obraża sama siebie. Co zrobić w takiej sytuacji. Czy to normalne że kobieta która przedtem mogłaby nie wychodzić z sypialni teraz nie czuje nic ?? Żaden dotyk itd nie sprawia jej przyjemności. Jeśli chodzi o mnie to nie wywieram na niej żadnej presji. Jestem wyrozumiały. Proszę o odpowiedź

Tego typu objawow depresji nie zniweluje się lekami. Polecam namówić małżonke na podjęcie psychoterapii (w wypadku depresji dobre efekty przynosi psychoterapia Poznawczo-behawioralna), która pomoże żonie pozbyć się problemu u jego źródła. Obniżone libido jest jednym z osiowych objawów choroby - polepszenie się stanu chorego również w tym zakresie przynosi polepszenie - ale jak podkreślam przede wszystkim potrzebna jest psycho-, a nie farmakoterapia. Pozdrawiam