Jak leczyć brak ochoty na seks przy depresji?

Witam . Od kilku lat nie odczuwam podniecenia ani chęci na seks. Możliwe że jest to spowodowane depresją którą mam i zażywaniem tabletek psychotropowych. Gdzie mogę dostać jakieś leki na przywrócenie chęci do seksu?

Mgr Anna Jurek Psycholog, Łódź

Szanowna Pani,
brak ochoty na seks, obniżone libido może być zarówno objawem depresji jak i skutkiem ubocznym farmakologicznego jej leczenia. Nie istnieją leki podnoszące libido, efekt ten można uzyskać drogą psychoterapeutyczną. Sugeruję kontakt z psychologiem seksuologiem lub psychoterapeutą.
Pozdrawiam serdecznie.