Jak poprawić zgryz po niewłaściwym założeniu aparatu stałego?

Moj problem polega na tym, ze przez kila lat nosilam aparat ortodontyczny w trakcie czego lekarz prowadzacy zachorowal na chorobe psychiczna, o ktorej nie zostalam poinformowana w efekcie czego nieswiadoma niczego chodzilam na comiesięczne wizyty, podczas ktorych niewlasciwe zostaly wykonywane zadania ortodonty, po zmianie ortodonty skonczylo sie to tak, ze po zdjeciu aparatu nie zostal zalozony na moje zeby drut retencyjny. Po czasie dwa zeby sie wykrzywily i wypchnely do przodu.Co mam zrobic?

Rutynowo po zakończeniu leczenia ortodontycznego zakłada się aparat retencyjny. Jaki był powód nie założenia tego aparatu? Rozumiem że z kolejnym lekarzem ortodontą nie było już żadnych problemów. Samo przemieszczenie się zębów wskazuje na istniejące napięcia mięśni. Trzeba poznać powód nawrotu wady i stosownie do przyczyny wszcząć leczenie. Pozdrawiam