Jak postąpić, jeśli pacjent powinien zostać poddany zabiegowi usunięcia odłamku po złamaniu trzonu kręgu?

Witam serdecznie. Proszę pilnie o pomoc. Mąż trafił do szpitala po groźnym wypadku mającym zdarzenie na jump arenie dnia 3 lutego br. W szpitalu lekarz mówił, że na 80% potrzebna będzie operacja, po czym po 5 dniach wypisał męża do domu na okres 4 tygodni z zaznaczeniem leżenia i zakazu pionizacji bez żadnego unieruchomienia, a po tym czasie powrót do szpitala. Obecnie mąż przebywa w domu tak jak Go wpisano ze szpitala dnia 8 lutego br. ze złamaniem trzonu kręgu L2 z oderwaniem górno-tylnego fragmentu kostnego wielkości ok. 16 mm i jego przemieszczaniem do kanału kręgowego na ok. 10 mm z uciskiem na worek oponowy. Złamaniem trzonu kręgu Th 12 z załamaniem płytki pokrywającej górnej bez istotnych przemieszczeń odłamów kostnych. Przeciążenie odcinka szyjnego kręgosłupa. W dniu wypisuje tj. 8 lutego br. męża do domu przywiozło pogotowie z zaleceniem leżenia 4 tygodnie bez żadnego unieruchomienia. W domu Pan z pogotowia, kiedy, zobaczył łóżko nie przystosowane do leżenia poinformował nas, że musimy zmienić na specjalne o czym nikt nas wcześniej nie informował. Jesteśmy zaniepokojeni sytuacją, gdyż każdy ruch zagraża przebiciem worka oponowego, na który jest ucisk co związane jest z utratą sprawności fizycznej, nie kontrolowaniem oddawania moczu i kału itp. Po konsultacji z rehabilitantem otrzymaliśmy informację, że mąż bezzwłocznie powinien trafić jak najszybciej spowrotem do szpitala i poddany zabiegowi usunięcia odlamku ucisk aha ego na worek oponowego. Prosimy o pomoc!

Lek. Tomasz Budlewski

proponuje poprosić lekarza rodzinnego o wizytę domową —> skierowanie do szpitala —> transport medyczny, ew wezwać pogotowie ratunkowe.