Jak postępować przy obfitym krwawieniu z dróg rodnych?

Od dwóch tygodni mam bardzo obfite i silne krwawienie miesiączkowe wraz z dużymi skrzepami. Czuje się osłabiona i bardzo szybko się męcze Przed miesiączką miałam cały czas plamienia. Co może być tego przyczyną? I jak zatrzymać krwawienie ?

Koniecznie zgłosić się do izby przyjęć najbliższego szpitala z oddziałem ginekologii. Osłabienie i męczliwość wynikają prawdopodobnie ze znacznej utraty krwi i niskiego stężenia hemoglobiny. Być może zajdzie konieczność wyłyżeczkowania przerośniętej doczesnej. Nie należy zwlekać, takie krwawienie może być zagrożeniem dla zdrowia.