Jak postępować przy tych zaburzeniach tarczycy?

Od ponad roku leczę się na Zespół Gravesa Basedowa. Na ostatnich wynikach badań które były robione w październiku TSH wynosiło 6,300 a FT4 1,08. Lekarz zalecił zmniejszenie dawki Thyrozolu do 2,5 mg raz dziennie. Oprócz tego przyjmuję jeszcze Propranolol 20 mg 3 razy dziennie, ponieważ kardiolog stwierdził u mnie tachykardie. Miałam robione USG tarczycy na którym widać liczne zmiany zapaleniowe. Jednak od jakiś 2 tygodni gorzej się czuje. Jestem ciągle zmęczona, nie mam siły, mam nogi jak z waty, cierpię na bezsenność. Oprócz tego straciłam trochę na wadze, moja miesiączka była bardzo skąpa, odczuwam bóle nadgarstków oraz moje kostki są ciągle spuchnięte. Mam też częste napadowe uderzenia gorąca , drżenie rąk i moje serce szybko bije, puls jest często powyżej 90 mimo zażywania regularnie leków. Czy może to być spowodowane spadkiem TSH i powrotu w fazę nadczynności. Mam 19 lat, jestem umówiona do endokrynologa dopiero na marzec, a ostatni raz byłam w październiku. Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Pozdrawiam serdecznie, życząc zdrowia

mgr Arkadiusz Ciołkowski, zielarz - fitoterapeuta www.poradazielarska.pl