Zapytaj lekarza

7 4 0 , 9 3 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak postępować przy tych zaburzeniach tarczycy?

Od ponad roku leczę się na Zespół Gravesa Basedowa. Na ostatnich wynikach badań które były robione w październiku TSH wynosiło 6,300 a FT4 1,08. Lekarz zalecił zmniejszenie dawki Thyrozolu do 2,5 mg raz dziennie. Oprócz tego przyjmuję jeszcze Propranolol 20 mg 3 razy dziennie, ponieważ kardiolog stwierdził u mnie tachykardie. Miałam robione USG tarczycy na którym widać liczne zmiany zapaleniowe. Jednak od jakiś 2 tygodni gorzej się czuje. Jestem ciągle zmęczona, nie mam siły, mam nogi jak z waty, cierpię na bezsenność. Oprócz tego straciłam trochę na wadze, moja miesiączka była bardzo skąpa, odczuwam bóle nadgarstków oraz moje kostki są ciągle spuchnięte. Mam też częste napadowe uderzenia gorąca , drżenie rąk i moje serce szybko bije, puls jest często powyżej 90 mimo zażywania regularnie leków. Czy może to być spowodowane spadkiem TSH i powrotu w fazę nadczynności. Mam 19 lat, jestem umówiona do endokrynologa dopiero na marzec, a ostatni raz byłam w październiku. Z góry dziękuje za odpowiedzi.
KOBIETA, 20 LAT 3 miesiące temu

Hormony a zachowanie

Opisane przez Panią dolegliwości rzeczywiście mogą być spowodowane zaburzeniami pracy tarczycy. Jeśli nie będzie możliwości wcześniejszej wizyty lekarskie, warto poczytać o diecie, w tym przypadku jej przestrzeganie (jak wynika z moich doświadczeń) może mieć ogromne znaczenie. Natomiast nie polecam prowadzenia kuracji ziołowych na własną rękę, ponieważ może to nasilić objawy. Jeśli będzie taka potrzeba, zapraszam do kontaktu.

Pozdrawiam serdecznie, życząc zdrowia

mgr Arkadiusz Ciołkowski, zielarz - fitoterapeuta www.poradazielarska.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy