Jak leczyć ten kaszel z żółtą wydzieliną?

Witam, od dłuższego czasu męczy mnie uporczywy mokry kaszel z żółtą wydzieliną. Głównie nasila się w nocy oraz rano. Zrobiłam RTG zatok, które wykazało: 'Przycienienie przy ścianach obu zatok szczękowych grubości do 1cm mogące odpowiadać zgrubieniu błony śluzowej w przebiegu zmian zapalnych. Poza tym zatoki oboczne nosa prawidłowo rozwinięte i powietrzne.' Czy kaszel może być spowodowany zatokami szczękowymi? Jakie kroki powinnam podjąć? Do laryngologa jestem umówiona dopiero za tydzień. Pozdrawiam

Prawdopodobnie jest to kwestia spływania wydzieliny z zatok, która podrażnia śluzówkę. Można sięgnąć po surowce ślazowe o działaniu powlekającym i osłaniającym, np. tabletki do ssania np. Fiorda czy Śluzwit.

Pozdrawiam serdecznie życząc zdrowia

mgr Arkadiusz Ciołkowski, zielarz - fitoterapeuta

www.poradazielarska.pl