Zapytaj lekarza

7 2 8 , 7 7 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego mam tą częstą chrypkę?

Co może być przyczyną częstej chrypki i potrzeby odkaszlnięcia? Od dłuższego czasu często podczas mówienia występuje u mnie chrypka która znika po odkaszlnięciu, sporadycznie występuje również ból gardła i uczucie spływania wydzieliny do gardła, laryngolog stwierdził znaczne skrzywienie przegrody nosa (mam tak od urodzenia). Czy chrypka i odchrząkiwanie mogą się wiązać z krzywą przegrodą czy bardziej to problem z krtanią lub gardłem? Dodam jeszcze że po obfitym posiłku występuje u mnie przez krótki czas mocny mokry kaszel (gastrokopie miałam i żadnych zmian wskazujących na refluks nie wykazała, wszystko wyszło w normie). Z góry dziękuję za odpowiedź
KOBIETA, 21 LAT 1 tygodni temu

Skutki chrapania

Niewyspanie partnera czy partnerki to nie jedyne przykre skutki chrapania. Obejrzyj film i dowiedz się więcej na ten temat. O skutkach chrapania mówi dr Michał Michalik.

U osób ze skrzywioną przegrodą nosową jak najbardziej występuje chrypka (oraz chrapanie i wysychanie błony śluzowej nosa i gardła), spowodowana spływającą po tylnej ścianie gardła wydzielinie.

Ziołolecznictwo dysponuje surowcami o działaniu powlekającym i przeciwzapalnym, którą przynoszą ulgę w tego typu dolegliwościach.

Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do kontaktu.

mgr Arkadiusz Ciołkowski, zielarz - fitoterapeuta www.poradazielarska.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy