Dlaczego mam tą częstą chrypkę?

Co może być przyczyną częstej chrypki i potrzeby odkaszlnięcia? Od dłuższego czasu często podczas mówienia występuje u mnie chrypka która znika po odkaszlnięciu, sporadycznie występuje również ból gardła i uczucie spływania wydzieliny do gardła, laryngolog stwierdził znaczne skrzywienie przegrody nosa (mam tak od urodzenia). Czy chrypka i odchrząkiwanie mogą się wiązać z krzywą przegrodą czy bardziej to problem z krtanią lub gardłem? Dodam jeszcze że po obfitym posiłku występuje u mnie przez krótki czas mocny mokry kaszel (gastrokopie miałam i żadnych zmian wskazujących na refluks nie wykazała, wszystko wyszło w normie). Z góry dziękuję za odpowiedź

U osób ze skrzywioną przegrodą nosową jak najbardziej występuje chrypka (oraz chrapanie i wysychanie błony śluzowej nosa i gardła), spowodowana spływającą po tylnej ścianie gardła wydzielinie.

Ziołolecznictwo dysponuje surowcami o działaniu powlekającym i przeciwzapalnym, którą przynoszą ulgę w tego typu dolegliwościach.

Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do kontaktu.

mgr Arkadiusz Ciołkowski, zielarz - fitoterapeuta www.poradazielarska.pl