Kiedy ból przełyku minie?

Witam mam stwierdzona po lekowe zapalenie przełyku i przy jedzeniu odczuwam ból biorę lek mesopral . Chciałbym zapytać po jakim czasie mogę spodziewać się poprawy i co mogę jeść żeby tak nie bolało?

Po kilku dniach powinna Pani zaobserwować poprawę. Proszę jeść pokarmy najlepiej półpłynne, o letniej temperaturze (czyli nie gorące ale również nie zimne). Należy starannie przeżuwać pokarm i wystrzegać się połykania dużych kęsów. Proszę też zwrócić uwagę na picie płynów niewielkimi łykami. To częsty błąd, szczególnie w upały, kiedy chcemy po prostu szybko się napić. Podrażniać mogą też ostre potrawy, dlatego należy się ich czasowo wystrzegać.

Można sięgnąć po środki ziołowe o działaniu powlekającym i gojącym, np. siemię lniane czy korzeń prawoślazu. Ewentualnie tabletki do ssania również o działaniu powlekającym, np. Fiorda.

Pozdrawiam życząc zdrowia.

mgr Arkadiusz CIołkowski, zielarz - fitoterapeuta www.poradazielarska.pl