Jak postępować przy zaleganiu krwi w nosie?

Witam! Doznałem wypadku w domu, w tym urazu nosa. Po wizycie w szpitalu wiem, że nos nie jest złamany, ale mocno stłuczony. Doszło też do obfitego krwotoku z nosa. Czym wyczyscic w takim razie opuchniety i obolały nos od środka? Jest w nim dużo zaschniętej krwi, co sprawia dyskomfort i utrudnia oddychanie, zupełnie jak przy katarze. Czym go przemyć, żeby niczego nie podrażnić, albo doprowadzić do ponownego krwawienia? Pozdrawiam

Nie ma krwawień z nosa po urazie bez jego złamania lub pęknięcia ko,sci nosa. Należy wykonać TK Nosa i Twarzoczaszki. Nos powinien oczyścić. laryngolog .