Jak postępować z raną po usunięciu czyraka?

Jakiś tydzień temu pojawił mi się na biodrze czyrak (2 lata w tym samym miejscu miałam czyraka, teraz lekarz rodzinny stwierdził, że musiały tam zostać po nim pozostałości, stąd nawrót). Nie chciał pęknąć, nie pojawił się tzw. "czubek", gdzie miałaby ujście ropa. 15.06 została mi zapisana maść Fucidin, miałam ją stosować do czasu pęknięcia czyraka. Dostałam również skierowanie do poradni chirurgicznej na usunięcie go - termin to 26.06. W dniu dzisiejszym (22.06) czyrak pękł, sączy się z niego krew, bardzo niewielkie ilości ropy, nic więcej nie chce wyjść. Zwracam się z pytaniem jaką maść mogę zastosować, by opatrunek nie przyklejał mi się do rany do czasu wizyty u chirurga? Mogę jeszcze stosować Fucidin, czy coś innego? Jak postępować z tą raną?

Lek. Tomasz Budlewski

udać się do lekarza rodzinnego aby w POZ wykonali odpowiedni opatrunek do czasu wizyty u chirurga